Facebook
Twitter
YouTube

Zaključna prireditev državnega natečaja 2010/2011 (18.5.2011)

Uprava RS za zaščito in reševanje  je v sredo, 18. maja 2011, v Izobraževalnem centru za zaščito in reševanje na Igu organizirala zaključno prireditev 15. državnega natečaja »Naravne in druge nesreče – Kdo in kako nam pomaga ob različnih nesrečah«.

Uprava RS za zaščito in reševanje je v sredo, 18. maja 2011, v Izobraževalnem centru za zaščito in reševanje na Igu organizirala zaključno prireditev 15. državnega natečaja »Naravne in druge nesreče – Kdo in kako nam pomaga ob različnih nesrečah«.

Iz Pomurja je bilo z izbirnega regijskega natečaja posredovano v državni izbor 35 literarnih (15) in likovnih (20) del iz vseh štirih starostnih kategorij. Na državnem izboru je bilo od tega nagrajenih 5 najboljših mladih pomurskih ustvarjalcev, ki so tudi prejeli priznanja in nagrade skupaj z njihovimi mentorji.

Nagrajenci na letošnjem državnem natečaju so:

LIKOVNI IZDELKI:

 

I.    kategorija – učenci 1. triletja osnovne šole; učenci osnovnih šol s prilagojenim programom

 

Ime in priimek avtorja

Razred

Šola

Naslov likovnega dela

Ime in priimek mentorja

LUKA PUCKO

2.

DOŠ Dobrovnik

Gasilci gasijo gozdni požar

EVA TIVADAR in

OLGA TOT

 

II.   kategorija - učenci 2. triletja osnovne šole; učenci osnovnih šol s prilagojenim programom

 

Ime in priimek avtorja

Razred

Šola

Naslov likovnega dela

Ime in priimek mentorja

BALÁZS CAR

5.

DOŠ I Lendava

Rešite me!

LADISLAV SOMI

 

III.  kategorija - učenci 3. triletja osnovne šole; učenci osnovnih šol s prilagojenim programom

 

Ime in priimek avtorja

Razred

Šola

Naslov likovnega dela

Ime in priimek mentorja

ALEŠ LEVAČIČ

8.

OŠ Razkrižje

Prva pomoč

ANTON BUZETI

 

 

LITERARNI IZDELKI:

 

3. kategorija – učenci 2. triletja osnovne šole; učenci osnovnih šol s prilagojenim programom

 

Ime in priimek avtorja

Razred

Šola

Naslov literarnega dela

Ime in priimek mentorja

LARISA RAC

6.

OŠ Bogojina

Dobrota je vedno poplačana z dobroto

MARJETKA ERDELJI

 

 

IV. kategorija – učenci 3. triletja osnovne šole; učenci osnovnih šol s prilagojenim programom

 

Ime in priimek avtorja

Razred

Šola

Naslov literarnega dela

Ime in priimek mentorja

MARTINA SMODIŠ

9.

OŠ III Murska Sobota

Z roko v roko v stiski

TEREZIJA GUJTMAN

 

Okoli 100 udeležencev - nagrajencev, njihovih mentorjev, staršev ter predstavnikov izpostav URSZR si je najprej ogledalo lutkovno predstavo Pikec Ježek in gasilko Jež, sledila je kratka predstavitev natečaja, podelitev nagrad in priznanj nagrajencem in njihovim mentorjem ter skupno fotografiranje. V drugem delu programa pa so si mladi in njihovi spremljevalci ogledali poligon ICZR, kjer se usposabljajo reševalci.

Vsem nagrajencem in njihovim mentorjem iz pomurskih osnovnih šol iskreno čestitamo za doseženi uspeh.


MaSm

nazaj
na seznam

ČASOVNO OBDOBJE