Facebook
Twitter
YouTube

Potres skozi oči otrok (27. 5. 2005)

V Izobraževalnem centru za zaščito in reševanje na Igu je bila danes, v torek, 17. maja, sklepna prireditev ob koncu devetega državnega natečaj na temo "Naravne in druge nesreče - Potres" v šolskem letu 2004/2005.

Na izpostave URSZR so mladi avtorji poslali približno 2.500 likovnih in 550 literarnih del. Državna komisija za likovna in literarna dela je iz 250 prispelih likovnih del izbrala po 5 nagrajencev v 4 starostnih kategorijah (vse skupaj 20) ter iz 140 prispelih literarnih del po 5 nagrajencev v 3 starostnih skupinah (vse skupaj 15), ki so priznanja prejeli na prireditvi v ICZR na Igu.

Poleg podelitve so si mladi avtorji ogledali tudi lutkovno predstavo »Pikec Ježek in Gasilko Jež«, sodelovali so na ustvarjalni delavnici in ogledali so si center na Igu.

Nagrade so prejeli:

Likovna dela

1.kategorija - predšolski otroci in učenci 1. razreda devetletke: LUKA TALER Vrtec Škofja Loka, enota Ciciban, ALMA MURTIĆ OŠ Komen, p. š. Štanjel, KLEMEN ŠTAJNER VIZ Vrtec Mavrica, Enota Školjka, ANJA MOLEK VVZ Vrhnika,Enota Barjanček in LUKA PRUNK OŠ Dutovlje, p.š. Tomaj.

2. kategorija - učenci 1. in 2. razreda OŠ, učenci 2. in 3. razreda devetletke, učenci 1. do 4. razreda OŠ s prilagojenim programom in učenci 1. in 2. razreda ostalih šol in zavodov: JERNEJ GLAVIČ OŠ Franca Rozmana Staneta, MATIC TRŠINAR OŠ Frana Metelka Škocjan, TOMAŽ PERUŠ Druga OŠ Slovenj Gradec, JURIJ DAOLIO OŠ Dutovlje, p. š. Tomaj in ŠPELA OŽIR Prva OŠ Slovenj Gradec.

3. kategorija - učenci 3. do 5. razred OŠ, učenci 4. do 6. razreda devetletke, učenci 5. do 8. razreda OŠ s prilagojenim programom in učenci 3. do 5. razreda ostalih šol in zavodov: ROK BAZNIK OŠ Cerklje ob Krki, NINA NENADOVIČ OŠ Litija, NIKOLAS MARAŽ OŠ Dobrovo, podružnična OŠ Kojsko, MATIC LOKOVŠEK OŠ Planina pri Sevnici in NEJC GROBELŠEK OŠ dr. Ljudevita Pivka, oddelek OKMO (prilagojen program).

4. kategorija - učenci 6. do 8. razreda OŠ, učenci 7. do 9. razreda devetletke in učenci 6. do 8. razreda ostalih šol in zavodov: AJDA MLAKAR OŠ Ivana Kavčiča Izlake, VANJA KEPE Dvojezična OŠ I Lendava, JANEZ HOLSEDL OŠ Sveti Jurij, ALENKA MEGLIČ Zavod za usposabljanje Janeza Levca in DOMINIK DERENČIN OŠ Antona Globočnika Postojna.

Literarna dela

2. kategorija - učenci 1. in 2. razreda OŠ, učenci 2. in 3. razreda devetletke, učenci 1. do 4. razreda OŠ s prilagojenim programom in učenci 1. in 2. razreda ostalih šol in zavodov: JAN FRANETIČ OŠ Košana, DOMEN KALUŽA OŠ Košana, INA KATARINA PAVLIČ IV. OŠ Celje, DOROTEJA KRAGL OŠ Simona Jenka Kranj in ANA PINTARIČ OŠ Ormož.

3. kategorija - učenci 3. do 5. razred OŠ, učenci 4. do 6. razreda devetletke, učenci 5. do 8. razreda OŠ s prilagojenim programom in učenci 3. do 5. razreda ostalih šol in zavodov: KARMEN KOBE OŠ Maksa Pleteršnika Pišece, KARIM PRIBAC OŠ Sečovlje, KLARA SLOKAR OŠ Danila Lokarja Ajdovščina, TINA MURKO GAJŠEK OŠ Šmarje pri Jelšah in ANDRAŽ GAŠPER Podružnična šola Remšnik.

4. kategorija - učenci 6. do 8. razreda OŠ, učenci 7. do 9. razreda devetletke in učenci 6. do 8. razreda ostalih šol in zavodov: TJAŠA FUŽIR OŠ Prežihovega Voranca, Ravne na Koroškem, LUCIJA KLASINC OŠ Prežihovega Voranca, Maribor, LUČKA SINČIČ OŠ Zadobrova, Ljubljana, LUCIJA PAŽEK Podružnična šola Remšnik in KRISTINA POPOVIĆ OŠ Zalog, Ljubljana.

nazaj
na seznam

ČASOVNO OBDOBJE